İpucu modu açıktır Kapat

Şirket hakkında ve iletişim bilgileri

Cbonds Şirket Grubu, finansal piyasalar alanında uzmanlaşmış bir bilgi ajansıdır. Grup, aşağıdaki iş alanlarında faaliyet göstermektedir: bilgi sitelerini sürdürme ve geliştirme (Cbonds.ru, Investfunds.ru, Preqveca.ru), finansal piyasalara yönelik tematik konferanslar düzenleme, yayıncılık faaliyetleri (Cbonds Review dergisi ve yıllık referans kitaplar).
Müşterilerimiz arasında dünyanın dört bir yanından bölgesel bankalar, varlık yöneticileri, aracı kurumlar, aile ofisleri ve özel yatırımcılar bulunmaktadır. Müşterilerimize abonelik hizmetleri, veri akışları ve API çözümleri sunuyoruz.

Kapsadığımız veri/araç türleri

Tahviller

Veri tabanımızda 187 ülkeden 725.000'den fazla tahvil bulunmaktadır. Ayrıca Eurobond veri tabanını %100 kapsamakta ve 160'tan fazla borsa ve 150'den fazla tezgah üstü kaynaktan fiyat verisi sağlamaktayız. Tahvil ihraçları için tüm parametreler, ihraç belgeleri ve derecelendirmeler veritabanında sunulmaktadır. 67.000 tahvil ve Eurobond için kendi Cbonds Estimation gösterge metodolojimizi kullanarak adil fiyatları hesaplıyoruz.

ETF ve Yatırım Fonları

Küresel ETF'ler, Rusya Federasyonu yatırım fonları ve diğerlerine ilişkin verileri topluyor ve sağlıyoruz; Cbonds veritabanındaki toplam fon sayısı 114.500'den fazladır.Fon grubunun varlıkları için kotasyonlar, varlık yapısı, tanımlayıcı özellikler (stratejiler, ücretler, vb.) sağlıyoruz.

Hisse senetleri

Hisse senedi veritabanımız 117 küresel borsada (dünyanın en büyükleri dahil) işlem gören 80.000'den fazla menkul kıymeti içermektedir. Hisse senedi veritabanında aşağıdaki araçlar tutulur: adi ve imtiyazlı hisse senetleri, depozito makbuzları, varantlar, haklar. Tüm menkul kıymetler için, veri tabanında aşağıdaki veri blokları toplanır: arşivli kotasyonlar; temettüler; parametreler (menkul kıymet sayısı, nominal değer, kodlar/tanımlayıcılar, menkul kıymet sembolleri, tedavüle başlama/bitiş tarihleri); tahminler (kapitalizasyon ve temettü getirisi).

Endeksler

Cbonds veritabanı 50.000'den fazla endeks içermektedir. Küresel ve Rus ajanslarından toplanan 15.000'den fazla makroekonomik göstergeye erişim sunmaktayız.Cbonds, hem ayrı ülkeler hem de bölgeler için fiyat ve getiri endekslerini, tahvil piyasası istatistiklerini bağımsız olarak hesaplar. Vadeli piyasa ve para piyasası araçları hakkında bilgi bulabilirsiniz: getiri eğrileri ve spreadler; faiz oranları; kredi ve mevduat oranları; kredi temerrüt swapları; döviz swapları ve forwardlar.

Derecelendirmeler

Cbonds, Rus derecelendirme kuruluşlarının yanı sıra dünyanın dört bir yanından yerel kuruluşlardan derecelendirme verileri sağlar.

Mali bilanço

Hisse senedi ve tahvil ihraç eden şirketlerin mali tablolarından oluşan bir veri tabanı tutuyoruz.

Ekip

Ofislerimiz

İletişim

Kayıt gereklidir erişim için